Udar cieplny. Pierwsza pomoc.
Udar cieplny stanowi poważne zagrożenie życia. W grupie ryzyka znajdują się szczególnie osoby starsze, dzieci oraz sportowcy i pracownicy fizyczni (hipertermia wysiłkowa).
Jak bardzo skuteczne jest AED. Rytmy defibrylacyjne i niedefibrylacyjne. Pierwsza pomoc.
Czym jest defibrylacja i jak bardzo jest skuteczna? Co to są rytmy do defibrylacji, a jakich rytmów nie defibrylujemy? Jakie są szanse na przeżycie w NZK?
Udzielanie pierwszej pomocy a nasze własne bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo osoby ratujące. Bezpieczeństwo ratownika.
Jedną z najważniejszych zasad w ratownictwie jest zasada:” nasze własne bezpieczeństwo to priorytet”. Pisząc wprost - kiedy sytuacja wokoło nas, jako osób udzielających pierwszej pomocy, czy medycznych czynności ratunkowych - jest na tyle niebezpieczna - możemy wtedy nie ratować (nie
Pierwsza pomoc w Hipotermii
Pierwsza pomoc w hipotermii. Okres jesienny a później zimowy spowoduje dwie rzeczy, których możemy być pewni. Po pierwsze spadek temperatury, po drugie wychłodzenie naszych organizmów, jeżeli odpowiednio o siebie nie zadbamy. Uwaga! Na wychłodzenie organizmu jesteśmy narażeni niezależnie od pory
Pierwsza pomoc – komfort cieplny poszkodowanego.
Jak zadbać o komfort cieplny poszkodowanego? Jak ważne jest dbanie o termikę osób poszkodowanych? Pierwsza pomoc. Do znacznego obniżenia temperatury głębokiej ciała może dochodzić nie tylko w sytuacjach oczywistych takich jak np. ciągła ekspozycja poszkodowanego na niskie temperatury np. przebywanie
Jaki wybrać kurs pierwszej pomocy?
Jaki wybrać kurs pierwszej pomocy? Podjęliśmy już decyzję. Wybieramy się na kurs pierwszej pomocy. Zatem 50% sukcesu za nami. Teraz w naszej głowie rodzi się masa pytań o to jaki kurs pierwszej pomocy mamy wybrać?
Jak udzielić pierwszej pomocy kobiecie w ciąży?
Czy udzielanie pierwszej pomocy kobiecie w ciąży różni się jakoś w znaczący sposób od tradycyjnego podejścia? Jak wyglądają algorytmy ratunkowe (pierwszo – pomocowe) w przypadku takiej poszkodowanej? Czy musimy zwracać na coś szczególną uwagę udzielając pierwszej pomocy ciężarnej?
Folia spożywcza jako opatrunek. Pierwsza pomoc w oparzeniach.
Stosowanie foli spożywczej jako opatrunku na oparzenia? Czy warto? Warto! Rekomendacja Europejskiej Rady Resuscytacji 2021.
Czy warto w firmie zbudować zespół ratowników? Szkolenie pracowników z pierwszej pomocy.
Czy warto w firmie zbudować zespół ratowników? Szkolenie pracowników z pierwszej pomocy. Do szkolenia pracowników z pierwszej pomocy w firmie musimy podejść poważnie. Z jednej strony obligują nas do tego przepisy prawa pracy, z drugiej strony bezpieczeństwo pracowników naszej firmy
Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dzieci. Pierwsza pomoc pediatryczna.
Zatrzymanie krążenia i oddychania u dzieci bardzo często spowodowane jest niedotlenieniem. Migotanie komór oraz aktywność elektryczna bez tętna występują zdecydowanie rzadziej niż u poszkodowanych dorosłych ze względu na małą częstość występowania pierwotnych chorób serca.