fbpx
Wpisz słowa lub zdania, które chcesz wyszukać, postaramy się je dla Ciebie odnaleźć.

Czego szukasz?

Złe i dobre praktyki. Nosimy maseczki ochronne. Czego należy unikać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Maseczka ochronna

Jak w prawidłowy i bezpieczny sposób użytkować maseczki (maski) ochronne? Na co zwrócić szczególną uwagę. Jakie najczęściej popełniamy błędy nosząc jednorazowe maseczki ochronne?

Użytkują jednorazowe maseczki ochronne należy przestrzegać kilku zasad. Najważniejsza z nich to prawidłowe, zgodne z instrukcją, użytkowanie maseczki ochronnej. Jeżeli w celu zwiększenia ochrony przez zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 będziemy używać maseczek (masek) ochronnych, musimy wiedzieć jak robić to poprawnie. W niniejszym artykule zebraliśmy najczęściej popełniane błędy podczas noszenia jednorazowej maseczki ochronnej. Prezentujemy je na załączonych zdjęciach.

Maseczka ochronna

Jak prawidłowo zakładać jednorazową maseczkę ochronną?

Maseczka ochronna

Jak prawidłowo zdejmować jednorazową maseczkę ochronną?

Szkolenie z pierwszej pomocy. Wrocław Kurs pierwszej pomocy.
Maseczka ochronna

Jak prawidłowo zdejmować jednorazowe rękawiczki ochronne?

Maseczka ochronna

O czym należy pamiętać?

Należy pamiętać również, że samo „zakrywania ust i nosa” czy używanie maseczki (maski) ochronnej musi iść w parze razem z pozostałymi środkami ochrony indywidualnej, między innymi z odpowiednim stosowaniem jednorazowych rękawiczek oraz z ścisłym stosowaniem prewencji, obowiązujących obostrzeń, zasad higieny i bezpieczeństwa. Dopiero kiedy wszystkie czynniki funkcjonują jednocześnie, możemy myśleć w kategoriach „chronię się we właściwy sposób.

Z ratowniczymi pozdrowieniami,
GOTOWI DO RATOWANIA

Podziel się: