Jak bardzo skuteczne jest AED. Rytmy defibrylacyjne i niedefibrylacyjne. Pierwsza pomoc.
Czym jest defibrylacja i jak bardzo jest skuteczna? Co to są rytmy do defibrylacji, a jakich rytmów nie defibrylujemy? Jakie są szanse na przeżycie w NZK?
Pierwsza pomoc – komfort cieplny poszkodowanego.
Jak zadbać o komfort cieplny poszkodowanego? Jak ważne jest dbanie o termikę osób poszkodowanych? Pierwsza pomoc. Do znacznego obniżenia temperatury głębokiej ciała może dochodzić nie tylko w sytuacjach oczywistych takich jak np. ciągła ekspozycja poszkodowanego na niskie temperatury np. przebywanie
Odmrożenia. Pierwsza pomoc w odmrożeniach.
Jak udzielić pierwszej pomocy w odmrożeniach. Jak powstają, jakie dają objawy, kto jest na nie narażony.
Pierwsza pomoc w hiperglikemii i hipoglikemii. Jak pomóc cukrzykowi?
Jak udzielić pierwszej pomocy cukrzykowi? Jakie podejmować działania w przypadku hipoglikemii, a jakie w przypadku hiperglikemii?
Ocena przytomności osoby poszkodowanej. Pierwsza pomoc. Infografika.
INFOGRAFIKA. Algorytm postępowania - ocena przytomności poszkodowanego. Pierwsza pomoc, szkolenie z pierwszej pomocy, kurs pierwszej pomocy.
Pierwsza pomoc w zawale. Czyli Ostre Zespoły Wieńcowe w akacji.
„Zawał” serca to nic innego jak martwica mięśnia sercowego, która wywoływana jest jego niedokrwieniem. Im ten stan trwa dłużej, tym większy obszar serca obejmuje. Dlatego tak kluczowym jest wczesne rozpoznanie zawału mięśnia sercowego i szybkie działania. Im wcześniej udamy się
Z czym na SOR?
Z czym możemy udać się na SOR? Co to w ogóle jest i jak funkcjonuje Szpitalny Oddział Ratunkowy? Jak wygląda TRIAGE, czyli ratunkowa segregacja medyczna? Kto na SORze nie powinien w ogóle się znaleźć? Dlaczego oczekujemy na SORach godzinę lub
Pierwsza pomoc w zatruciu tlenkiem węgla
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie nazywanym czadem, ginie kilkaset osób a ponad kilka tysięcy ulega podtruciu! Tlenek węgla jest gazem niewyczuwalnym zmysłami człowieka (jest bezwonny, bezbarwny i pozbawiony smaku).
Udar mózgu – liczy się CZAS
Udar mózgu to konkretne schorzenie, na które zapada w naszym kraju co roku ok. 70 000 Polaków. Śmiertelność szacuje się na poziomie ok. 40 procent! Bardzo ważną rolę odgrywają zatem świadkowie zdarzenia (rodzina, znajomi, obcych ludzie) oraz sam chory.